Červenec 2010

Pondělí 26.července 2010

26. července 2010 v 9:47 | Sherin |  Deník
Bonjour mes amis!

Vím, že jsem tu dlouho nebyla a velice se za to omlouvám. Hned 1.července jsem totiž idjížděla do Francie (o čemž vám povyprávím příště) a při všem tom spěchu kolem balení jsem se s vámi ani nestihla rozloučit a popřát vám pěkné prázdniny. Vrátila jsem se večer v sobotu 17.července a od té doby jsem neměla moc příležitostí dostat se na blog. V neděli u mě byla celý den na návštěvě Julie, v úterý jsem byla s mámou na obědě u babičky, ve středu mě máma dotáhla s sebou do kina na Zatmění, ve čtvrtek jsem umírala horkem (bydlet v podkroví má v létě své nevýhody), v pátek jsem už v 10:45 byla u Julie a potom jsme jeli k babičce a dědovi na večeři a o víkendu u nás pro změnu byl na návštěvě brácha, takže jsem mu musela přenechat internet. Dnes je tedy jeden z prvních dnů, kdy jsem po dlouhé době u počítače a urychleně vám píšu.

Všechny zážitky z Francie budu líčit příště, protože musím vybrat nějaké fotky (kterých mám neuvěřitelných asi 1400) a to chvilku potrvá. Jinak prázdniny jsou zatím celkem fajn, už jsem si i docela odpočinula po konci školního roku, ale musím se k něčemu přiznat. Už se těším do školy. Ano, zní to neuvěřitelně, ale je to tak. Chybí mi mé oblíbení profesoři, kamarádi (kteří však nejsou z mé třídy) a, světe div se, i učení. Hlavně latina, francouzština, biologie a již se velice těším na starořečtinu, na kterou začnu chodit od září. Možná jsem blázen, ale to jsem byla vždy. Vždy jsem se těšila do školy a ani na střední škole mě mé nadšení nepřešlo. Alespoň trochu si své čekání zkrátím tím, že budu od 2. do 13.srpna chodit do Francouzského institutu na kurzy francouzštiny. Pondělí až pátek od 8:30 do 13:00 (270 minut) dva týdny. Celkem slušná porce. Myslím, že to mou potřebu francouzštiny a i částečně školy alespoň trochu uspokojí.

V podstatě celé tyto prázdniny jsou ve znamení jakéhosi učení a poznávání. Hlavně studiem francouzské revoluce. Například zkoumám dosti podrobně systém revolučního kalendáře, který byl v té době zaveden, hlavně jak by pokračoval dodnes. Nebojte, ani o to vás neochudím a někdy o tom napíši článek.

No myslím, že jsem dnešní článek mírně(!) protáhla. Ti, kteří ho dočetli až do konce, mají tedy sto bodů. Tak se tu prozatím mějte hezky, užívejte prázdnin a já budu mezitím pracovat na dalších článcích.


Vaše Sherin