Srpen 2010

Západy slunce na pláži

26. srpna 2010 v 19:26 | Sherin |  Moje tvorba
Zdravím vás!

Doufám, že si užíváte toho, co z prázdnin zbývá. Já osobně si celkem uživám, ale momentálně jsem nemocná a dnes to došlo až tak daleko, že nemůžu mluvit. Ale jinak nic vážného :) Jinak jsem stejný blázen jako na konci každých prázdnin a děsně se těším do školy a to nejen na přátele, ale na školu celkově, prostě mi to všechno chybělo. Ale tak je to se mnou už od první třídy a myslím, že se už nezměním :)

Ale i přesto, že se těším do školy, bych potřebovala ještě jedny prázdniny, abych stihla všechno, co jsem původně stihnout chtěla. Všechny ty knížky, které jsem nestihla přečíst, a celkově tolik věcí. Už jsem si začala říkat, že k některým těm knížkám se dostanu až v důchodu, trochu předčasné, ne? Doufám, že to bude dřív. Posledního půl roku mě postihla rozsáhlá tvůrčí krize, která mi brala naprosto všechny nápady a já nedokázala napsat ani řádek (podle toho taky i blog vypadal bohužel). Tak se mi ale zdá, že již zvolna opadá, protože mám hned tři náměty na povídky, z toho jeden i realizuju. Ale vypadalo to i jeden čas tak, že jsem si myslela, že mám už vyhráno. Napsala jsem jednu povídku, ale ta ve mně vyvolala příliš mnoho vzpomínek, že jsem se z toho sesypala a nedokázala opět napsat nic. To už je ale nějaké dva týdny a vše je více než v pořádku a já píšu a píšu.

A protože prázdniny už končí, rozhodla jsem se sem dát pár fotek, co jsem pořídila během dovolené ve Francii. Konkrétně jsou to západy slunce na pláži, které jsem pořídila jednoho červencového večera, kdy si slunce přímo říkalo o to, že chce být vyfoceno. A samozřejmě bych to nebyla já, kdych hned nepopadla svůj foťák a nezačala fotit. Vybrala jsem pár fotek, které se mi líbily nejvíce. Tak teď již posuďte sami.


The Rasmus - Ten Black Roses

13. srpna 2010 v 21:15 | Sherin |  Různá videa
Bonjour tout le monde!

Tak jsem se tady zase jednou za sto let objevila. Odpusťte mi to francouzské oslovení, ale dnes mi skončily dvoutýdenní kurzy francouzštiny a já ne a ne se jí pustit (nebo ona drží mě?). Pro mě je francouzština něco jako druhý mateřský jazyk (kéž bych ji uměla tak dobře jako česky). Ale musím se přiznat, že v poslední době ze mě leckdy ta francouzština leze přirozeněji než čeština a naopak přemýšlím, jak se některé slovo vůbec řekne česky :o)

Dnes vlastně byl pátek třináctého, můj šťastný den. Moc šťastného mi ale nepřinesl, ne že se stalo něco špatného, ale spíš nebylo vůbec nic. Jediné, čím mě obdaroval byla nadmíru divná nálada (nechce se mi to moc rozvádět do detailů, prostě jsem byla naprosto nepoužitelná).

Dnes vám po dlouhé době přináším zase něco na poslech, kupodivu to není nic francouzského, jak by ode mě mohli někteří čekat. Ne, dnes to bude finská skupina The Rasmus s písní Ten Black Roses. Charakterem bych řekla, že je poněkud smutnější, i text je spíše takový, ale, ani přesně co, něco mi na ní sedí a líbí se mi. Ráda ji poslouchám třeba při procházce po Praze a zvláště za deště, navozuje ve mně takovou příjemně melancholickou náladu. Nu, dost bylo již mých řečí a radši se dejte do poslouchání.

Moc se vám omlouvám, ale jelikož mi sem nešlo vložit video, z nějakého záhadného důvodu to nefungovalo, zanechám tu alespoň odkaz a třeba se někdy blog.cz umoudří a půjde to.

Au revoir, Sherin