Pondělí 18.října 2010

18. října 2010 v 12:24 | Sherin |  Deník
Přemýšlím jak popsat, jak se zrovna cítím. Vím, že snad všichni zažívají na začátku školního roku únavu, ale přeci jenom každý to vnímá jinak. Zrovna včera se na mě máma podívala a řekla: "Ty teda vypadáš dost uboze, když se na tebe podívám, tak se najednou cítím úplně čilá a tak na 20." To jsem v tu chvíli vypadala opravdu tak strašně? Nejspíš ano, protože jsem se tak cítila. Jak fyzicky, tak psychicky naprosto na dně. A co by se dalo čekat, když málo spím, mizerně jím a ani si nepamatuju. kdy jsem naposledy byla někde venku s kamarádama.Ještě nějak přežít tenhle týden a pak jsou prázdniny, na které se neskonale těším, protože pojedu (opět! :)) do Francie :) Ale tentokrát pojedeme nejen do Paříže, ale protože táta si potřebuje něco vyzvednout v Holandsku, pojedeme přes severní Francii, kde jsme ještě nebyli. No a v severí Francii je jedno městečko, kde se musím zastavit, protože je spojeno s jednou mou vašní. A tím městem je Arras :) Vím, že vám ten název určitě nic neříká, a proto vám to trošku vysvětlím. Možná si kladete otázku, co jsem se zase zbláznila a možná jsem se zbláznila. Poslední dobou se asi více než je zdrávo zabívám totiž Velkou francouzskou revolucí a nejvíce mě konkrétně zaujal Maximilien Robespierre. A o něm jste už asi něco slyšeli, ale myslím, že to nebylo nic pěkného. To je ale omyl! No ale to vám povím až někdy jindy, protože to bych asi jentak neskončila :) A teď zpátky a stručně k Arrasu a proč tam chci jet. V Arrasu je totiž jeho rodný dům a moc příležitostí tou oblastí projíždět nemám, takže když táta řekl "Pojedeme přes Holandsko", řekla jsem jenom, ať mi podá mapu, viděla jsem, že Arras je hned vedle dálnice a naplánovala jsem nám jednu menší zastávku v Arrasu :))

Tak a to je on, Maximilien Robespierre:
Maximilien Robespierre

Jinak je snad vše při starém. Až na to, že i přesto že nestíhám, jsem si do svého rozvrhu ve škole přibrala ještě starořečtinu. První hodinu máme až teprve zítra, protože minulé úterý jsme tam zase nebyli, a už se strašně těším. A nejlepší je, že tam jsme jenom tří, takže to alespoň bude takové klidnější :) A možná ještě za zmínku by stálo, že chodím znovu do tanečních. Chodila jsem sice už minulý rok, ale tam jsem se nic moc nenaučila a v současných tanečních je to mnohem lepší.

Takže tímto má blogová pauza končí a opět se sem vracím. Čas mi sice nedovolí přispívat články pravidelně a nápady taky asi vždycky nebudou, ale už nenechám blog takhle dlouho prázdný a osamocený.


Vaše Sherin :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Julie Francoise Julie Francoise | Web | 18. října 2010 v 19:12 | Reagovat

Tak ty jedeš do Arrasu? Gratuluju a upřímně závidím! Musíš tam Maxe ode mě pozdravovat! A hlavně se podívej, jestli tam na něj je alespoň sem tam nějaká památka, doufám, že se k němu Arras nezachoval stejně macešsky jako Paříž. I když se skoro bojím, že jo:-(( Je to strašně nefér, když vezmeme v úvahu, že právě on je jedním z lidí, kterým vůbec nejvíc vděčíme za vznik demokracie.

2 Toustík Toustík | 22. října 2010 v 14:07 | Reagovat

A po cestě se nezapomeň zastavit taky v posvátném městě Berlíně a můžes mi zjistit něco o historii mojí NEJMILEJŠÍ VĚCI :-)))

3 Cut Wrists Cut Wrists | Web | 23. října 2010 v 13:20 | Reagovat

o únavě a vyčerpání bych mohla básnit do nekonečna, naše škola, to je horor! nedovoluje mi žádný osoní život a jen učení!
ten výlet ti strašně závidím! bohužel já bych si něco takového dovolit nemohla! přeju ti to! =)
a dobře, že se sem zase vracíš! =)

4 B@rush B@rush | Web | 26. října 2010 v 19:56 | Reagovat

Nejvyšší čas na chvíli vypnout, o víkendu se vyspat do dlouho, věnovat se chvíli sama sobě a vyrazit ven, nejlépe s kamarádama :) Ještě pořád chodíš na flétnu?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama